Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Emigrantët e paligjshëm shqiptarë në Britani, Rishi Sunak telefonatë me Ramën?

■ Paradoksi: Shqipëria do të furnizojë Puglia-n, kur Tirana vuan për ujë të pijshëm

■ Steinmeier mesazh nga Kuvendi: Sprapsni korrupsionin, punoni përtej llogoreve mes opozitës dhe qeverisë

■ Balla në përgjime me Çapjan, reagon Rama: I besoj fakteve, s’merrem me llafe

■ Aktivistet shqiptare letër Von der Leyen: Evropa të mos sillet si ‘bukuroshe e fjetur” përballë një regjimi anti-demokratik

■ “Nuk e lëshojmë bulevardin”, Berisha flet për 6 dhjetorin: Gjithçka në dorë të protestuesëve

■ Zbardhet rezoluta e Parlamentit Europian: BE e shqetësuar për korrupsionin, mosndëshkueshmërinë dhe lirinë e medias

■ Debati për emigrantët/ Rama bisedë telefonike me kryeministrin britanik, ambasada zbardh ç’diskutuan

■ Berisha: ‘Call center’-at e këshilltarit të Olta Xhaçkës po mashtrojnë evropianët me bitcoin 

■ E lidhur: U refuzua leja për protestë, dy përfaqësues të PD-së takim me drejtorin e Policisë së Tiranës

■ KQZ i jep zyrtarisht mandatin Ori Nebiajt dhe Petrit Dodës

 

Të fundit