Flash News

E-TJERA

Si do të jetë moti ditën e sotme

Si do të jetë moti ditën e sotme

Në vend do vijojë të mbizotërojë vala e të nxehtit. Moti do të jetë ditën e sotme me kthjellime dhe mjegull në zonën perëndimore, ndërsa në veri-lindje dhe jug-lindje do te këtë vranësira mesatare.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-23 °C, ndërsa nga 35 °C deri në 38°C.

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-12 m/sek dhe dallgëzim 4 ballë në det të hapur.

Të fundit