Flash News

E-TJERA

U kap me ko*ainë, arrestohet shqiptari në Gjermani

U kap me ko*ainë, arrestohet shqiptari në Gjermani

Policia gjermane ka arrestuar një shqiptar pasi gjatë një kontrolli iu sekuestrua një sasi kokaine.

Droga u gjet në një Mercedesi nga distrikti Rhein-Sieg (NRË) si pjesë e kërkimit në pikën e kontrollit në kryqëzimin Passau-Nord.

Kur automjeti u kontrollua më nga afër, efektivët gjetën mbi 2 kilogramë kokainë të fshehura në bagazh.

48-vjeçari u arrestua përkohësisht dhe u soll para gjyqtarit hetues në Gjykatën e Qarkut Passau të enjten,me kërkesë të prokurorisë publike të Passau, me dyshimin e fortë për import të paligjshëm të kokainës. 

Të fundit