Ekzekutimi i politikanit serb, dy të arrestuar në Veri të Kosovës

Dy persona janë arrestuar si të dyshuar në vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç.

Gjatë një aksioni në orët e para të mëngjesit nga forca speciale të Policisë së Kosovës, u arrestua Rade Basara, hetues policor në veri me urdhër të Gjykatës Speciale.

Ai ka udhëhequr hetimet për vrasjen e politikanit serb dhe dyshohet për fshehje të provave.

Po ashtu, policia ka shpallur në kërkim edhe Zhelko Bojiq, shef i operativës së policisë për rajonin e veriut të Mitrovicës.