Futbollisti italian jehonë marshimit kundër abuzimeve seksuale në Shqipëri

Marshimi për “Fëmijërinë e vjedhur” që u bë para disa ditësh në Tiranë ka marrë jehonë të madhe edhe jashtë kufijve shqiptarë.

Futbollisti i njohur italian Mario Balotelli, ai i cili ka publikuar së fundi një foto nga protesta, në formë mbështetjeje për kauzën.

Në foto shfaqet Dojna Mema dhe balerina e njohur Kejli, duke mbajtur nga një pankartë në duar.

Balotelli ka dhënë edhe një mesazh për të gjithë 9 milionë ndjekësit e tij në anglisht, ku shkruan: “Jepini fund dhunës në të gjitha format”, ndërsa i bën tag gazetarit Xhuloi Doçit që me siguri i ka dërguar foton.