Humbi vëllanë në aksident, e motra i shkruan Berishës: Shoferi kishte lidhje me një ministër, askush s’na jep sqarime

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e motrës së Gentian Pepës, 25 vjeç i cili humbi jetën në një aksident në 17 nëntor të 2018-ës, kur makina e tij u përplas me një autobus nxënësish.

Sipas dëshmisë së publikuar nga Berisha, askush nuk jep sqarime lidhur me ngjarjen, ndërsa shoferi shkruan ajo, i ka shpëtuar drejtësisë për shkak se kishte njohje me një ministër.

Denoncimi:

Deshmi rrenqethese e motres qe humbi ne aksident vellane!

Nga 17 nentor i vitit 2018 qe vellai i saj 25 vec u aksidentua per vdekje. Qe nga ai moment familjes se te ndjerit Getian Pepa asnjeri, police, gjykates, prokuror apo ai qe i mori jeten me autobuzin e tij nuk i tha nje fjale te vetme, nje shpjegim, sqarim, nuk eshte zhvilluar asnje proces sikur te mos ishte njeri.

Motra akuzon lidhjet me minister te shoferit qe aksidentalisht i mori jeten.

Nuk besoj te kete vend apo regjim ne bote qe te pershtas nje standart te tille perveçse regjimi i kakistokracise te narkoshtetit te narkoqeveritarrve te sotem shqiptar.

Lexoni mesazhin e saj trondites. sb

Pershendetje!
Un qe po te flas jam nje vajz nga qyeteti Librazhdit. Ne 17 nentor 2018 vellai me ben aksident dhe fatkeqesisht humb jeten beri aksident me nje autobuz edhe shoferi autobuzit nuk u ndalua nga policia asnje minut…As ne shtepi nuk na erdhi nderkoh qe kishte faj sepse ne e shikojm ne foto qe jan publikuar asnje sna jep arsye sepse cdo gje u mbydh ne moment.Ai kishte lekun njihte edhe nje minister dhe mbuluan cdo gje… Un vetem mamin kam sepse me jan divorcuar prinderit.Neve nuk kemi shum lek me e gjet…Mamit tim nuk i pushon loti ne sy se mezi na rriti edhe iku djali saj ne lule te rinis 25 vjec…Nese mundesh me më ndihmuar me shkruaj nuk duam asgje vetem te drejten se kryeministri qe kemi po na fundos po ikin djem ne lule te rinis e perseri mbulohen nga kjo parti “LEGENASH” qe kemi. Faleminderit nese ti e hap kete mesazh dhe me ndihmon ose me jep nje mendim😊
Vellai quhej: Gentian Pepa
Ne uren e murrashit Librazhd…Nuk na kan therritur per asgje e kan mbydhur gjithcka….Mami qan e thot vetem tek Sali Berisha kam shpresa se vellai kur kan qen zgjedhjet tuaja ketu ne librazhd per kryetar bashkie Z.Shefki Çota…ka pas vendosur parrulat dhe flamunjt e demokratikes….vetem tek ti kemi besim…Faleminderit qe me kthyet pergjigjje! Me respekt familja Pepa.

Akoma nuk e kemi mar vesh se cili minister esht vetem deshmitaret thon qe ka mar ne celular nje minister dhe ambulancen e kan vonuar 1 or e 30 minuta.Emrin e shoferit e kemi mar nga njerezit qe ishin at nat aty quhej Gjergj Stambolli.Firma e autobuzave esht me emrin Zenit
Morem policin ne celular e mora un mu pergjigj duke me then nuk dim asgje duke me folur shum ashper me bertiten dhe me mbydhen celularin Ne foto duket qart qe autobuzi esht ne korsi te vellait tim te ndier qe mori dheun buzes dhe fajin.