Jo vetëm partnere në jetë por edhe në punë, Klea Huta shkruan dhe tekste këngësh në studion e Elgitit

Klea Huta dhe Elgit Doda janë një çift perfekt. Kanë kaq shumë kimi bashkë dhe shkojnë shumë me njëri-tjetrin në çdo aspekt. Diçka që nuk e paskemi ditur për Klea Hutën është se ajo ka shkruar shumë tekste këngësh, të cilat mbajnë dhe vulën e studios së Elgit Dodës.

Përmes disa postimeve në Instastory, Klea Huta ka treguar se cilat këngë janë shkruar nga ajo.

Alar Band & Livia- “Të duam ty”

Alar Band ft Klea Huta- “Amla” (Kënga Magjike 2016)

Alar Band ft Ciljeta- “Bonbone”

Elgit Doda: “Nuk ke faj”

Elgit Doda ft Alar Band- “Ajo Iku”

Elgit Doda- “I lutem asaj”

Alar Band: “Leni Ojnat (Kënga Magjike 2017)

Dario- “Ndjenjë”

Alar Band- “Fal”