Flash News

KRYESORE

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

Rriten shifrat me Covid-19 në Shqipëri. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 9 persona të moshave 37-79 vjeç dhe kanë rezultuar pozitivë 341 raste të reja.

■ Debati për fletën e votimit, apelojnë ambasadorët. Yuri Kim: Siguroni rregulla dhe kushte të drejta,  Duncan: Dakordësi në kohë, të jetë e qartë partia dhe kandidati.

■ KAS pranon kërkesën e PS, rrëzohet fleta e votimit me emra; PD e çon në Kolegjin Zgjedhor

E lidhur: Debatet për fletën e votimit, Ilirjan Celibashi: S’e prisja të kishte kaq kundërshti mes palëve

Nis vaksinimi i punonjësve të policisë në ‘Air Albania’, Rama: Sinovak i pari në eficencë, çudi! 

Skema e mashtrimit me ndihmat për të mitur, arrestohet 24-vjeçarja nga Tirana, dy të tjerë në kërkim

Albin Kurti paralajmëron opozitën: 80 vota në kuti për Vjosa Osmanin, ose mbi 500 mijë në kuti për VV’në.

Të fundit