Nën hetim për skandalin e pronave në Spille, kryebashkiaku i Rrogozhinës shfaqet në protestën në Tiranë

Beqir Nuredini, kryebashkiaku i Rrogozhinës, është shfaqur sot në Tiranë ku ka marrë pjesë në protestën e organizuar nga Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet kundër përpjekjeve të qeverisë shqiptare për të hequr nga tekstet e shkollave emrin e Çamërisë.

Nuredini është vënë nën hetim nga Prokuroria për skandalin e pronave në bregdetin e Spillesë. Atij i është caktuar masa e “detyrim paraqitje” dhe i është bllokuar pasaporta për të mos dalë jashtë territorit të Shqipërisë.

Akuzat për pronat në Spille, kryebashkiaku i Rrogozhinës: Nuk e konsideroj sulm politik