KRYESORE

Nesër dita e derbit, caktohet gjyqtari që do vendosë drejtësinë

Nesër dita e derbit, caktohet gjyqtari që do vendosë

Nesër do të luhet ndeshja më speciale e javës në futbollin shqiptar, Tirana-Partizani. Ky takim delikat meriton një arbitër sa më serioz dhe i përzgjedhuri është gjyqtari i FIFA-s, Juxhin Xhaja.

Ai do të gjykojë për të dytën herë derbin e kryeqytetit. Hera e tij e parë në përballjen e bardhebluve me të kuqtë ka qenë në prill të vitit 2017. Ai takim u fitua me përmbysje nga Partizani.

Ede shënoi golin e parë të takimit për bardheblutë, ndërsa më pas shënuan Batha dhe Sukaj. Batha tashmë luan me Tiranën, i transferuar me bujë nga Flamurtari verën e shkuar.

Xhaja do të ketë si ndihmës Ridiger Çokajn dhe Dojando Myftarin, ndërsa Egin Doda do të jetë gjyqtar i katërt. Gjyqtarët pas porte do të jenë Eldorian Hamiti dhe Olsid Ferataj.

Ditari politik

Të fundit