Ngjarje e rëndë në Martanesh, qëllohet me automatik fëmija gjashtë vjeç

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak pas mesnate në Krastë të Martaneshit.

Një fëmijë 6 vjeç është qëlluar me armë zjarrit automatik. Për pasojë, i mituri ka marrë një plumb në fytyrë dhe aktualisht ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Peshkopisë.

Familjarët kanë kërkuar që fëmija të dërgohet në Tiranë për trajtim më të specializuar për shkak të gjendjes së rënduar.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes. (në përditësim…)