“Nuk kam folur me klubin”, Perez dhe Zidane sot morën një sinjal

Achraf Hakimi nuk është i fiksuar pas Real Madridit. Mbrojtësi i krahut aktualisht është i huazuar te Borussia Dortmund dhe dëshiron të rikthehet në klubin që zotëron kartonin e tij, por edhe nëse nuk ndodh, nuk është fundi i botës.

I fituar në emisionin El Chiringuito, ai ka dhënë një informacion interesant. “Nuk flas me klubin qëkur jam larguar”, është shprehur anësori i djathtë.

“Nuk më është komuniar asgjë për të ardhmen, por për momentin nuk po e mendoj. Nëse do të kem mundësinë të kthehem, do të jem i lumtur. Nëse nuk do të ndodhë, atëherë do të vazhdoj të rritem në një skuadër tjetër”, ka shtuar Hakimi.