KRYESORE

Përqafime dhe shtrëngime duarsh në Skrapar, Pipero kërkon ndjesë publike: Emocionet ishin shumë të mëdha

Përqafime dhe shtrëngime duarsh në Skrapar, Pipero kërkon

Mjeku i njohur infeksionit, Pëllumb Pipero ka kërkuar ndjesë publike pas ceremonisë që organizoi bashkia e Skraparit kur i dha çmimin "Qytetar Nderi".

Atë ditë, ra në sy se mjeku që apelon vazhdimisht për distancim social në kushtet e pandemisë, u pa duke u përqafuar e puthur ne faqe me qytetarë të shumtë.

Në një lidhje direkte me Report Tv, Pipero kërkoi ndjesë publike për atë ceremoni dhe tha se duhet të ishte treguar më i kujdesshëm.

"Ishte një gabim që duhej evituar. Duhet të ishim treguar më të kujdesshëm. Emocionet ishin shumë të mëdha. Është një shembull që nuk duhej të ishte ndjekur. Një ndjesë publike për atë që ndodhi. Duhej ta kishim shmangur" , u shpreh mjeku Pipero.

Lexo edhe: 

https://politiko.al/qytetar-nderi-i-skraparit-pipero-harron-keshillat-e-pandemise-perqafime-dhe-shtrengime-duarsh-gjate-ceremonise/

Ditari politik

Të fundit