‘Policia s’mund të mbahet peng i vetting-ut selektiv për t’i bërë fushatë partisë’, Presidenca i përgjigjet Lleshajt me videon e Ramës

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e Presidentit Ilir Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vetingun në Polici, Gardë e SHÇBA, e argumenton se favorizonte drejtuesit dhe ishte i varur nga politika.

Në përgjigje të tij ka reaguar edhe presidenca, me anë të zëdhënësit të Kreut të shtetit Tedi Blushi. Ky i fundit ka postuar një video në rrjetet sociale nga fushata e PS në vitin 2017 për PS.

“Një kujtesë për z.Lleshaj!
Policia e Shtetit nuk mund të mbahet peng i vetting-ut selektiv për t’i bërë fushatën partisë”, shkruan Blushi.