Publikohen formacionet: Kroacia kursen yjet ndaj Islandës, Argjentina beson në mrekulli

Luhet në Rostov Arena, ndeshja e fundit në grupin D, mes Islandës dhe Kroacisë, e cila do të jetë vendimtare edhe për të ardhmen e Argjentinës në Kupën e Botës.

Trajneri kroac, Zllatko Daliç ka njoftuar se do të aktivizojë disa lojtarë të rinjë në këtë ndeshje, si portieri Kaliniç, Vida, Lovren, Rakitiç, Brozoviç, Manzukiç, dhe Rebiç.

Formacionet Islandë – Kroaci:

Islanda: Haldorson, Svrason, Ignason, R.Sigurdson, Gudmundson, Bjarnason, G.Sigurdson, Finbogason, Gunarson, Magnuson, Halfredson. Trajner: Heimir Halgrimson.

Kroacia: Kaliniç, Perisiç, Çorluka, Kovaçiç, Kramariç, Modriç, Jedvaj, Çaleta-car, Badelj, Pjaca, Pivariç. Trajner: Zlatko Daliç

Ndërsa trajneri i Argjentinës, Sampaoli ka bërë disa ndryshime duke lënë jashtë portierin Kabajero, Mezën, Salvion, Akunën dhe Agueron për ndeshjen vendimtare me Nigerinë.

Formacionet Nigeri – Argjentinë:

Nigeria: Uzoho, Idou, Ekon, Balogun, Omeruo, Etobo, Mikel, Musa, Moses, Ihenaço.

Argjentina: Armani, Merkado, Tagliafico, Maskerano, Roho, Otamendi, Banega, Perez, Di Maria, Mesi, Higuain.

Skenarët e mundshëm, si kualifikohet Argjentina në raundin tjetër