KRYESORE

Rama tregon kur do të legalizohet hashashi në vend: Këtu me keni edhe të paktën 5 vjet

Rama tregon kur do të legalizohet hashashi në vend: Këtu me keni

Kryeministri Edi Rama ka treguar se kur parashikon të bëjë legalizimin e kanabisit në vendin tonë. Në një konferencë të gjatë sot me gazetarët dhe me prani të ministrave Arben Ahmetaj dhe Anila Denaj, Rama tha se ky projekt do të realizohet kur legjislatura të jetë gati.

“Do ta bëjmë kur të jetë gati. Legjislatura s’ka mbaruar akoma. Këtu më keni ta paktën deri në 5 vjet”, u shpreh Rama, duke lënë të kuptohet se bëhet fjalë për vitet që pasojnë.

Ditari politik

Të fundit