Shkëndija ’79 reziston me 9 lojtarë, ndeshje e fortë përballë Trakait

Eshtë mbullur me rezultatin ngushtë 2-1 ndeshja mes Trakait dhe Shkëndijës së Tetovës, ndeshje e vlefshme për turin e tretë të Europa League.  Ndeshja ka nisur keq për Shkëndijën pasi ka filluar me gol që në minutën e parë, ndërsa ka barazuar në minutën e 40 të pjesës së parë. Në pjesën e dytë Trakai ka kalaur në avantazh dhe më pas kanë ardhur  dy kartona të kuq, njëri pas tjetrit për Shkëndijën, Stenio Junior, autori i golit dhe Cuculi janë gjobitur, duke humbur ndeshjen e kthimit. 30 minutat e mbetura kanë qenë rezistente për Shkëndijën, e cila pret pas një jave mes publikun e zjarrtë në Tetovë ndeshjen e kthimit për të bërë përmbysjen e madhe dhe shkrimin e historisë, pasi mund të kalojnë turin e tretë.