Shkon në 12 numri i viktimave në Itali, vdekja e parë nga coronavirus-i në Emilia-Romagna

Shkon në 12 numri i viktimave në Itali.

Mediat vendase shkruajnë se deri tani janë konfirmuar 374 të infektuar, kryesisht në Lombardi.

Ndërkohë, sot humbi jetën një pacient 70-vjeçar, duke shënuar edhe rastin e parë të regjistruar në Emilia-Romagna.

Po ashtu, sot katër të mitur rezultuan pozitivë për Coronavirus në Lombardi: një vajzë 4 vjeçare, dy fëmijë 10 vjeç dhe një djalë 15 vjeç.