Shpërthim i fuqishëm në Elbasan, dyshime për një sasi municionesh të fshehura mes shkurreve

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak minuta më parë në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘5 Maji’, në një godinë në ndërtim. Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, por dyshohet se shpërthimi ka ndodhur për shkak të një sasie municionesh.

Kjo për faktin se policia pasi ka mbërritur në vendin e ngjarjes ka konstatuar mes shkurreve edhe një sasi fishekësh.

Nuk dihen ende shkaqet dhe rrethanat e këtij shpërthimi, por pritet të sqarohet në orët në vijim.