Tension në seancën për grupin e Shullazit, një prej të pandehurve i kërkon gjyqtares të japë dorëheqjen

Edhe seanca e sotme për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë është shtyrë. Sot ka pasur edhe debat mes të pandehurit Endrit Zela dhe gjyqtares Albana Boksi.

Zela akuzoi gjyqtaren se po i imponohet procesit.

 “Kam kërkuar dorëheqjen tënde, ti nuk na garanton një proces të drejtë dhe ligjor”, iu drejtua Zela gjykatëses.

I pandehuri Zela kërkoi gjithashtu avokatin Bledar Shanja i cili nuk është paraqitur në seancë për shkak të konfliktit të interesit që ka me gjyqtaren Boksi.

Gjithashtu avokatja e caktuar në këtë seancë Eralda Brahimasi u shpreh se nuk merr përsipër mbrojtjen e të pandehurit pasi është gjobitur më herët nga gjykata.

Kujtojmë se Emiljano Shullazi është ndaluar dhe arrestuar disa herë nga policia për kërcënime dhe armëmbajtje. Në nëntor të vitit 2011 ai u lirua nga burgu pasi kreu dënimin prej 7 vjetësh e 4 muaj burg për trafik droge. Për një kohë të gjatë ishte cilësuar si anëtari dhe si drejtuesi i një grupi kriminal që vepronte në rrugën e Kavajës në Tiranë.

Anëtarë të tjerë të bandës së Shullazit janë Pajtim Serjani, Ervin Ferhati, Artan Allushi, Erges Ymeri, Artan Shabani, Selfo Driza, Ermal Gogu, të gjithë të arrestuar.