Tërmet i fortë në Ulqin, lëkundjet ndihen në Shkodër, Pukë dhe Lezhë

Një termet me magnitutë 5.1 ka goditur mesditën e sotme zonën e Ulqinit në Mal të Zi. Tërmeti kishte thellësinë 2 kilometra dhe është lokalizuar 5 kilometra në veri-lindje të Ulqinit.

Lëkundjet e forta janë ndjerë në Shkodër, Pukë dhe Lezhë.

Deri më tani nuk raportohet për dëme apo njerëz të lënduar.