Video/ Tryeza për Reformën Zgjedhor përçan opozitën parlamentare, Hajdari-Gjonit para gazetarëve: Ralfi, mos bëj show politik

Tryeza e iniciuar nga OSBE, për Reformën Zgjedhore duket se ka krijuar një përçarje të opozitës parlamentare.

Pasi deputeti, Ralf Gjoni i dalë nga listat e LSI deklaroi se PS dhe PD po bëjnë një marrëveshje të fshehtë dhe se po kërkojnë të deligjitimojnë opozitën parlamentare.

Sipas Gjonit, Damian Gjiknurin e ktheu tryezën me tre bashkëkryetarë, për shkak se i dha fjalën menjëherë pas tij Ivi Kasos nga PD.

Por, gjatë deklaratës së tij për mediat, ka ndërhyrë në distancë, deputetja Rudina Hajdari, duke i thënë: Ralfi, mos bëj show politik”.

Kjo ka qenë arsyeja edhe përplasjes mes Gjiknurit dhe Kujtim Gjuzit që në nisje të tryezës.

Edhe opozita parlamentare braktis tryezën e OSBE, Ralf Gjoni flet për një marrëveshje të fshehtë PD-PS