“Zgjedhje të parakohshme, mban peng negociatat”, Ramës s’i del inati me Bashën, publikon edhe mesazhin e Juncker

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sërish kreut të PD, Lulzim Basha, pasi ky i fundit i kërkoi dje zgjedhje të parakohshme, pasi akuzoi atë si personin përgjegjës për refuzimin e radhës për nisjen e bisedimeve të Shqipërisë me BE.

Pas Angala Merkel, kryeministrin italian Conte, presidentin e KE, Donald Tusk, sot Rama risjell edhe mesazhin e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker.

“Refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut është një ‘gabim historik’. Nëse duam të respektohemi, duhet të mbajmë premtimet”, është mesazhi i Juncker.