Aksion policor gjatë natës në Shkodër, kapet drogë dhe zbulohen lojëra fati të paligjshme

Policia e Shkodrës ka zhvilluar një aksion në orët e mbrëmjes së djeshme deri në mëngjesin e sotëm.

Pas kontrolleve në disa lokale janë konstatuar lojëra fati të paligjshme, baste sportive të paligjshme ndërsa është gjetur edhe lëndë narkotike e dyshuar si kanabis dhe kokainë por në doza të vogla.

Sipas televizioneve informative deri në këto momente janë shoqëruar 20 persona.

Nuk dihet ende identiteti i personave të arrestuar dhe shoqëruar nga policia dhe veprat penale për të cilat akuzohen.