Basha pas akuzave: 90 % e gënjeshtrës u rrëzua, 10 % do rrëzohet në gjykatë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të prokurorisë për falsifikim të dokumentave. Po ashtu sot prokuroria e kaloi në gjyq çështjen për lobimin rus të PD.

Nga Kruja Basha tha se 90% e gënjeshtrës të montuar nga mazhoranca, u çmontua sot. Ndërsa shtoi se 10%  do të çmontohet në gjykatë.

“Rama gënjeu për dy vite me radhë. Akuzat ndaj meje ishin për të tërhequr vëmendjen. Tha se ka dokuemtne për para ruse dhe e vetmja gjë që doli ishte se ishte akuzë e qesharake dhe e turpshme.

Edhe atë dosje në gjykatë do ta çmontojnë. Na akuzuan për pastrim parash, për mbështetje nga rusët etj. Ra 90 përqind. Atë 10 përqind do e zbërthejnë”, tha Basha.

Prokuroria mbyll hetimet për lobimin në SHBA, Basha i pandehur për falsifikim formulari/ Sa vite burg rrezikon nëse vërtetohen akuzat