Basha: Rama luan bllofin. Nuk do ketë zgjedhje me 30 qershor, Meta nuk shkarkohet

Në një konferencë nga selia e Partisë Demokratike, kreu i opozitës Lulzim Basha u shpreh se Edi Rama nuk do t’i zhvillojë zgjedhjet më 30 Qershor dhe as do të shkarkojë Presidentin Meta.

“Është një periudhë e mjegullt politike, shqetësuese dhe ngatërruese ndaj dua të ndaj me ju disa të vërteta dhe mendime: Nuk do të ketë zgjedhje lokale nuk do ta shkarkojë kush Presidentin. Rama po përpiqet ta bombardojë opinionin me dy përbetime që nuk i mban dot e as ka interes t’i mbajë. Përbetohet se do mbajë zgjedhje e do shkarkojë Presidentin janë të dyja blofe”,- tha Basha.