Flash News

Ditari i Opozitës

Meta takim me Granoff: Vlerësoj angazhimin e AADF për programet zhvillimore të Shqipërisë

Meta takim me  Granoff: Vlerësoj angazhimin e AADF për programet

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka takuar këtë të enjte Kryetarin e Bordit të Fondacionit shqiptaro-amerikan për Zhvillim, Michael Granoff.

Në një postim në Facebook, teksa ka ndarë foto nga takimi Meta është shprehur se në takim vlerësoi angazhimin e AADF për programet zhvillimore të Shqipërisë.

Meta theksoi se, u diskutua veçanërisht edhe për shtimin e mundësive në edukimin e brezave të rinj dhe rritjen profesionale të tyre.

“Kënaqësi të takohesha sot me Kryetarin e Bordit të Fondacionit shqiptaro-amerikan për Zhvillim, z. Michael Granoff dhe të vlerësoja angazhimin e AADF për programet zhvillimore të Shqipërisë, dhe veçanërisht për shtimin e mundësive në edukimin e brezave të rinj dhe rritjen profesionale të tyre.”, shkruan Meta.

Të fundit