Flash News

E-TJERA

Aksident i rëndë në Itali, vdes i riu shqiptar

Aksident i rëndë në Itali, vdes i riu shqiptar

Një  shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Itali.Mediat vendase raportojnë se i riu shqiptar, i moshës 25 vjeç, po drejtonte një kamion kur u përplas me shpejtësi të madhe me një kamion të ndaluar në një radhë në autostradën A22.

I tradhtuar nga shiu dhe dukshmëria e dobët, viktima nuk ka vërejtur mjetet e ndalura në kolonë dhe ka goditur makinën e fundit të rreshtit

Pas përplasjes së fuqishme, shoferi shqiptar me banim në Piza, vdiq brenda kabinës së kamionit, e cila u rrudhos nga përplasja.

 

Të fundit