Flash News

E-TJERA

Aksion në Call Center-a, rreth 150 të shoqëruar në Shkodër

Aksion në Call Center-a, rreth 150 të shoqëruar në
Foto Ilustruese

Policia ka ndërmarrë një aksion ndaj call center-ave në Shkodër, të cilat dyshohet të jenë të paligjshme.

Mësohet se rreth 150 persona janë shoqëruar në komisariat për t’u marrë në pyetje lidhur me aktivitetin që ushtronte kompania. Punonjësit e Call Center-ave dyshohet se përmes mashtrimin përfiton shuma të konsiderueshme nga qytetarë evropianë.

Aksioni është ndërmarrë në dy call center-a: një te zona e njohur si “Ura Dervishber” dhe një tjetër pranë teatrit “Migjeni”, të cilat janë boshatisur nga punonjësit.

Deri tani nuk është konfirmuar asnjë i arrestuar, por vetëm të shoqëruar.

 

Të fundit