Flash News

E-TJERA

Apeli vendos sot për Fredi Belerin

Apeli vendos sot për Fredi Belerin

Apeli do të vendosë sot për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri.

Të pranishëm në seancën gjyqësore do tetë edhe ambasadorja greke në Shqipëri dhe mbështetës të Belerit.

Beleri u zgjodh eurodeputet në zgjedhjet e Parlamentit Evropian që u mbajtën disa ditë më parë. Beleri garoi për partinë Demokracia e Re të Kyriakos Mitstoakis.

Të fundit