Flash News

E-TJERA

"Jemi të gjithë Vinicius", Real Madrid zbret në fushë me fanellën e Vini Jr

"Jemi të gjithë Vinicius", Real Madrid zbret në

Real Madridi veshi fanellat me numrin 20 para ndeshjes së tyre kundër Rayo Vallecano të enjten për të treguar mbështetjen për sulmuesin Vinicius Junior, ndaj të cilit u hodhën deklarata ofenduese racore nga tifozët e Valencias.

Braziliani u përjashtua nga Valencia të dielën pasi reagoi ndaj abuzimit racor nga një pjesë e tifozëve vendas. Valencia ka mbyllur një pjesë të stadiumit të tyre dhe kartoni i kuq i Vincius është anuluar.

Valencia u gjobit gjithashtu me 45,000 € (39,000 £) nga Federata Spanjolle e Futbollit.

Vinicius ishte i pranishëm në tribunat në Bernabeu dhe mori duartrokitje në minutën e 20-të të lojës kundër Vallecano, të cilën e priti me mirënjohje me një valë falënderimi.

"Jemi të gjithë Vinicius", Real Madrid zbret në

Kishte një tifo të madhe të ekspozuar dhe skuadra e basketbollit të Real Madrid kishte veshur gjithashtu bluzat me numrin 20. Në minutën e 20-të, Bernabeu u ngrit për t'i dhënë Vinicius një ovacion të fortë.

Lojtarët në të gjithë globin treguan mbështetjen e tyre për Vinicius në mediat sociale pas incidentit, si dhe Raphinha gjatë humbjes së Barcelonës në Real Valladolid.

Të fundit