Flash News

E-TJERA

Kthjellime dhe reshje, si do të jetë moti ditën e sotme

Kthjellime dhe reshje, si do të jetë moti ditën e sotme

Ditën e sotme, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Në zonën verilindore dhe juglindore priten edhe reshje të pakta.

Temperaturat minimale do të luhaten 3- 11°C. Ndërsa ato maksimale do të shënojnë rritje, 9 -12°C në veri , 17-18°C në zonën e ulet dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim veri-perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Të fundit