Flash News

E-TJERA

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita nis me kthjellime në territorin shqiptar, por duke ju afruar mesditës vranësira kalimtare shfaqen në zonat veriore dhe gradualisht vranësirat përfshijnë gjithë vendin edhe pse nuk priten reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në vlerat minimale por ulen në vlerat maksimale duke u luhatur nga 0°C mëngjesi në zonat malore deri në 17°C mesdita në zonat jugperëndimore.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Ditari politik

Të fundit