Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ E konfirmon Ministria e Shëndetësisë: Në Shqipëri ka hyrë varianti "Delta" i Covid-19

■ Aksidentohet në Kroaci autobusi nga Kosova me 60 pasagjerë, të paktën 10 persona kanë humbur jetën. Del shkaku i aksidentit, shoferin e zuri gjumi në timon

■ E lidhur: Politika shqiptare përcjellë mesazhet e ngushëllimit, iu uron shërim të plagosurve

 E hëna shpallet ditë zie në Kosovë në nder të viktimave nga aksidenti tragjik

■ A po shkojmë drejt "peshkut të madh"? Kim: Unë nuk jam peshkatare. Mos hiqni dorë, qytetarët duhet të jenë më kërkues 

■ U plagos me tre plumba gjatë operacionit të RENEA-s, kush është 52-vjeçari që akuzohet për vrasje të dyfishtë në 2008

■ Tokyo 2020/ Majlinda Kelmendi eleminohet që në raundin e parë, humb dhe dëmtohet xhudisti shqiptar

■ Plagosi 5 persona te xhamia në "Rrugën e Kavajës", prokurori “shpëton” nga burgu agresorin: Është i sëmurë mendor

Meta dhe Kryemadhi vizitë në SHBA, i "dekonspiron" lobisti libanez

 

Të fundit