Flash News

E-TJERA

Qëllohet me armë zjarri shqiptari në Athinë

Qëllohet me armë zjarri shqiptari në Athinë

Qëllohet me armë zjarri një shqiptar në Sheshin Attiki në Athinë.

Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur, është qëlluar nga një makinë në lëvizje dhe aktualisht, ndodhet në spital i plagosur. 

Pas ngjarjes, dy emigrantë hipën në një taksi dhe nën kërcënimin e armës e detyruan shoferin t'i çonte në stacionin e Larissa, ku ata u larguan, duke lënë një armë në automjet.

 

Të fundit