Flash News

E-TJERA

Temperatura 40°C dhe reshje, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperatura 40°C dhe reshje, parashikimi i motit për ditën e sotme

Në pjesën më të madhe të vendin do të dominojnë kthjellimet, por gjatë pasdites pritet shtim i vranësirave.

Këto të fundit do të sjellin reshje shiu dhe stuhi lokale në verilindje dhe juglindje të vendit.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 17-24°C, ndërsa në mesditë do të regjistrojnë vlerat nga 33°C në veri deri në 40°C në zonën e ulët.

Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 7-14 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3-4 ballë në det të hapur.

Të fundit