Flash News

E-TJERA

Temperaturat rriten në 35°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperaturat rriten në 35°C, parashikimi i motit për ditën e

Kthjellime dhe vranësira kalimtare do të dominojnë gjatë pjesës së parë të ditës në vendin tonë.

Ndërsa gjatë orëve të pasdites, pritet shtim i vranësirave, të cilat më te dendura do të jenë në zonat verilindore.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë rriten në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 35°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi jugor–jugperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 - 2 ballë.

 

Të fundit