Gjendet i vdekur një person pranë qendrës së votimit në Pejë

Është gjendur pa shenja jete një person, pranë qendrës së votimit në shkollën ‘Xhamil Kada’, të Pejës në Kosovë.

Sipas mediave vendase, bëhet fjalë për një person mbi 60 vjeç, i cili është transportuar në spital, por nuk ka mundur të mbijetojë.

“Një person para pak minutave është sjellë në Spitalin e Pejës pa shenja jete”, ka thënë drejtori i spitalit të Pejës, ndërsa nuk dihet ende identiteti dhe rrethanat e vdekjes së tij.