KRYESORE

Ish gardisti i ’21 janarit’ në krye të bashkisë së Matit

Ish gardisti i ’21 janarit’ në krye të bashkisë

Numërimi i fletëve të votimit është drejt fundit dhe harta elektorale në Shqipëri është bojatisur kokë e këmbë në ngjyrë mavi, pasi në garë nuk ishte opozita.

Të vetmen bashki që ka marrë partia MEGA është ajo e Finiqit.

Një nga bashkitë e fituara nga PS-ja është edhe ajo e Matit ku kryeministri Rama kishte kandiduar Agron Malajn.

Malaj është bërë i njohur për shqiptarët pas ngjarjeve të 21 janarit, ku u vranë katër vetë gjatë protestës së drejtuar nga Edi Rama.

I kandiduari i Ramës, i njohur ndryshe edhe si ish gardisti i 21 janarit, do të drejtojë tashmë bashkinë e Matit, me gjithë reagimet e shumta nga kampi opozitar.

Ditari politik

Të fundit