Flash News

KRYESORE

‘Ka kush bën like dhe share’/ U pyet për Xhafajn, si u përgjigj Sajmir Tahiri për ish pasardhësin e tij: E di kë kam rrotull

‘Ka kush bën like dhe share’/ U pyet për Xhafajn, si u

Saimir Tahiri është treguar i rezervuar kur u pyet nga gazetarët në lidhje me veprimin e djeshëm të bërë nga Fatmir Xhafaj, ish pasardhësi i tij, ku kishte dhënë pëlqim reagimeve të Ambasadës amerikane dhe asaj britanike për dënimin ndaj ish-ministrit të Brendshëm.

Tahiri tha se do të vijë dita kur ai të përgjigjet për këto pyetje, ndërsa shtoi se e di shumë mirë se kë ka rritull.

“Kam përshtypje që merret një tjetër ekip për like dhe share. S’dua të merrem me këtë. S’më interesojnë. Do vijë dita që unë të kem një përgjigje për këto tani. Unë dua të kem një përgjigje për të vërtetën time. S’dua të bëj komente që mund të jenë të parakohshëm sot. Unë e di se kë kam rrotull…S’jam nga ata që se di”, tha Tahiri.

Ditari politik

Të fundit