Kapen 102 kg drogë në Igumenicë, dy të arrestuar

102 kg drogë, të tipit marijuanë janë sekuestruar ditën e stome në kufirin greko-shqiptar.  Lënda narkotike ishte ndarë në 99 pako.

Polica ka vënë në pranga shoferin grek 40 vjeç dhe pasagjerin shqiptar 36 vjeç. Shqiptari kishte fshehur në trup edhe 0.2 gram kokainë.

36-vjeçari shqiptar ishte futur në shtetin grek në mënyrë ilegale, ndërsa ndaj tij, ishte marrë masë ndalimi hyrje në territorin grek.