Kazakistani “merr hak” ndaj Shqipërisë, 19-vjeçarët munden në ndeshjen e kthimit

Takimi i dytë i miqësores së kombëtares shqipatre U19 me Kazakistanin u mbyll me humbjen e kuqezinjve me rezultatin 0-1.

Ndryshe nga takimi i parë, 90 minutëshi i sotëm ishte në favor të skuadrës kundërshtare, siç e paraqet dhe rezultati i fundit i takimit.

Rezultati erdhi në formë ‘hakmarrje’ për kuqezijtë e drejtuar nga Bogdani, pasi në takimin e parë ata fituan me rezultatin minimal 1-0, me një gol të mbrojtësit Kumbulla.