Kënga e Bebe Rexhës më e mira e dekadës

Bebe Rexha gjithnjë e më shumë po ngjit shkallët e suksesit në industrinë muzikore në botë. Kësaj radhe është kënga “Meant to be” që i ka siguruar asaj një tjetër shkses pasi projekti i saj muzikor qëndron në krye të listës së “Billboard” në zhanrin country.

Ajo është cilësuar si kënga më e mirë e dekadës në këtë zhaner muzikor dhe kjo është një arritje e madhe për këngëtaren shqiptare.

Kjo këngë ka thyer rekord pasi ka qëndruar për më shumë se 50 javë në krye të klasifikimit.

“Meant to be” është publikuar në vitin 2017 dhe deri tani ka marrë 848 milionë klikime në Youtube.