Kërcënonte kryeministrin në telefon dhe rrjetet sociale, arrestohet një qytetar

Një person ka përfunduar sot në pranga pasi dyshohet se ka arrestuar kryeministrin Edi Rama.

Report tv raporton se personi në fjalë është Andrea Kurti, i cili akuzohet se ka kërcënuar kreun e qeverisë në rrjetet sociale dhe telefon. Në një prej sms-ve Kurti i shkurante: “Do të fus plumbin ballit”.

Mësohet se Andrea Kurti kishte fshirë mesazhet kërcënuese me kryeministrin. Ekspertët rikthyen mesazhet në celularin e tij.

Arrestimi është bërë dje nga njësia njësia speciale e anti-terrorit.