Flash News

Kosova

Zjarr në një qendër tregtare në Pejë, tetë persona përfundojnë në spital

Zjarr në një qendër tregtare në Pejë, tetë persona

Një qendër tregtare është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në qytetin e Pejës, ndërkaq zjarri mori përmasa të mëdha.

Si pasojë e këtij zjarri, deri më tani kanë shkuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore 8 persona.

Të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa ata janë helmuar për shkak të tymit.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit ndëerkaq zjarrëfiksja dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes.

Të fundit