Kosovë/ Rama uron Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, mesazh edhe Kadri Veselit

TIRANA, ALBANIA - MARCH 3: Prime Minister of Albania Edi Rama gestures during a joint press conference with High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Federica Mogherini (not seen), following their bilateral meeting, in Tirana, Albania on March 3, 2016. (Photo by Olsi Shehu/Anadolu Agency/Getty Images)

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur rezultatet paraprake të zgjedhjeve të zhvilluara dje në Kosovë, në të cilat kryeson Albin Kurti i Vetëvendosjes dhe pas tij LDK e Vjosa Osmanit.

Në një status në tëitter, Rama uron edhe Kadri Veselin, sipas tij për pranimin shembullor të rezultatit.

“Urime Kosovës për zgjedhjet e suksesshme parlamentare Urime Vetëvendosjes e Albin Kurtit për rezultatin më të mirë. Urime LDK e Vjosa Osmanit për rezultatin e dytë më të mirë. Urime PDK e Kadri Veselit për pranimin shembullor të rezultatit. Sa më e mbarë dita e re për Kosovën “, shkruan Rama.