Kryeministri izraelit dërgohet me urgjencë në spital

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu, është dërguar me urgjencë në spital pasi ka shfaqur probleme shëndetësore.

Ai është dërguar në një spital në Jeruzalem ndërsa sipas asaj që raportojnë mediat vendase kryeministri ka pasur temperaturë të lartë dhe kollë.