Flash News

KRYESORE

Misioni i OSBE/ODIHR takim me Ballën e Bashën në Tiranë, shkak zgjedhjet

Misioni i OSBE/ODIHR takim me Ballën e Bashën në Tiranë,

Përfaqësuesit e OSBE/ODIHR Ana Rusi dhe Alexey Gromov  kanë ardhur në Tiranë, në kuadër të misonit të tyre faktmbledhës pak para zhvillimit të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.

Burime për “News 24” bëjnë me dije se të dy këta përfaqësues  po zhvillojnë një takim me Taulant Ballën, në selinë e PS.

Ndërsa në orën 19:30, ky misioni pritet të zhvillojë takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha.

Dorëzimi i mandateve nga opozita ka vënë në lëvizje ndërkombëtarët pasi dhe zgjedhjet e 30 qershorit mund të jenë në rrezik.

Ditari politik

Të fundit