Mungoi në “Kënga Magjike” por do shfaqet sonte në Top Channel, Besa shpjegon arsyen

Sonte në “Shiko kush luan” në ekranin e Top Channel do të shfaqet punata që ishte përgatitur si speciale për Ditën e Flamurit. Kjo punatë nuk u transmetua për shkak të tragjedisë së tërmetit që ndodhi me 26 nëntor, ku humbën jetën 51 persona dhe u plagosën qindra të tjerë.

Besa Kokëdhima në shenjë respekti dhe solidariteti ndaj ngjarjes, ajo u tërhoq nga gara në “Kënga Magjike”, por ajo do shfaqet sonte në këtë emision. Puntata është regjistruar me 22 nëntor dhe këtë Besa e ka shpjeguar në një postim të gjatë në Instagram:

“Të dashur miq. Kjo është puntata për Festat Kombëtare të 28-29 Nëntorit e ‘Shiko Kush Luan’, xhiruar më datë 22 Nëntor, 4 ditë përpara tragjedisë që goditi vendin tonë. Ndjehesha si “fajtore” që të transmetohej qoftë edhe këtë fundjavë, duke qenë se gëzimi, energjia dhe hareja që kemi përjetuar e përcjellë në paditurinë e çka do të ndodhte disa ditë më pas është maksimale. Por pas shumë kërkesave tuaja në @topchannelalbania @luanavjollca kanë gjykuar se është momenti. Le të shërbejë energjia e përçuar për forcë, shpresë, atdhedashuri e ringritje. Ju dua pa masë.”