Ndarja nga jeta prej koronavirusit e mjekut të QSUT, Yuri Kim: Do të kujtohet si hero

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka reaguar për ndarjen nga jeta prej koronavirusit të mjekut Arjan Pushi.

Përmes një reagimi në tëitter Kim shkruan se

ndihet thellësisht e trishtuar nga kjo humbje e parakohshme dhe thekson se mjeku do të kujtohet si hero.

Jemi thellësisht të trishtuar nga humbja e parakohshme e Dr. Arjan Pushit. Ai e dha jetën, ndërsa ishte në shërbim të të tjerëve dhe do të kujtohet si hero!’, shkruan Yuri Kim.

Edhe politikanët shqiptarë reaguan me mesazhe ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Pushit.